Home

Ξεκίνησε η νέα σκακιστική περίοδος 2018-19 στο Σύλλογο.

Δείτε τα καλοκαιρινά τουρνουά για το 2018 που μπορούμε να παίξουμε σκάκι εδώ

Ξεκινά το ατομικό πρωτάθλημα "Ιούνιος 2018". Δείτε πληροφορίες εδώ.  Επίσης δείτε σχετικά με το Rapid Ιουνίου 2018, εδώ.

Παρακολουθείστε online την Κυριακή 6 Μαΐου 2018 το απόγευμα, τα αποτελέσματα (και τα στατιστικά) όλων των γύρων του πρωταθλήματος "Άνοιξη 2018" πατώντας εδώ.

Αγωνιστικές διοργανώσεις της ΕΣΣΝΑ για τον Απρίλιο-Ιούνιο 2018, εδώ

Χάλκινη Πανελλήνια Πρωταθλήτρια 2018 (και 1η στην Αττική) στο Πανελλήνιο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα η Μελίνα Αθανασίου (3ο Δημοτικό Σχολείο Κορωπίου). Δείτε τη βαθμολογία για την Ε' τάξη Δημοτικών Σχολείων στο Πανελλήνιο Ατομικό Μαθητικό Πρωτάθλημα 2018  εδώ

Την 2η εβδομάδα του Πάσχα διεξάγονται τα Νεανικά Πρωταθλήματα (προκριματικά). Πληροφορίες στο blog  Για τα Σχολικά και τα Νεανικά Πρωταθλήματα Σκάκι, δείτε τις ανακοινώσεις εδώ.

Ατομικό Μαθητικό Πρωτάθλημα Δημοτικών Σχολείων Κορωπίου 2018 : Δείτε το τελικό δελτίο τύπου, με τα αποτελέσματα αναλυτικά, εδώ

Κυριακή 14 Ιανουαρίου ξεκινά το Διασυλλογικό μας Πρωτάθλημα στην Αττική. Οι αγώνες διεξάγονται κάθε Κυριακή στις έδρες των σωματείων.

Θρίαμβος στην Εθνική Ομάδα Πληροφορικής για τον έφηβο σκακιστή μας Δημήτρη Ιατράκη ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Δείτε το δελτίο τύπου εδώ.

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά Rapid Ιουνίου στον ΣΑΣΚ. Περισσότερα εδώ.

Χρυσή Πανελλήνια Πρωταθλήτρια στα Πανελλήνια Ατομικά Σχολικά Πρωταθλήματα 2017 η Ειρήνη Καραθανάση (Λύκειο). Δείτε και εδώ.

Επισκεφθείτε και το blog του ΣΑΣΚ όπου θα βρείτε πολλά σκακιστικά ενδιαφέροντα που ανανεώνονται συνεχώς !

Νικήτρια στο Χειμερινό Πρωτάθλημα του ΣΑΣΚ, η Ειρήνη Καραθανάση, στη 2η θέση ο Θάνος Αλλαγιάννης και 3ος ο Φώτης Κανελλόπουλος. 1ος έφηβος ο Γιάννης Γιαννακούρας και 1η κοπέλα η Κρυσταλλία Αναστασοπούλου. Λεπτομέρειες εδώ !

 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

Σκακιστικά νέα

World Junior Chess Championships 2018 08/31/2018 - 15:03
Maghsoodloo wins Aftab Cup Open 2018 08/31/2018 - 14:03
Announcing TCEC Cup 2018 08/31/2018 - 01:53
Russia wins seven titles at the European Youth Championship 2018 08/30/2018 - 14:48
Chiron and Ethereal lead TCEC First Division 08/29/2018 - 20:40
Del Rio and Vega and the winners at the Spanish Championship 2018 08/29/2018 - 11:35
Sinquefield Cup Recap – Round 9 08/28/2018 - 12:56
Wang Hao wins 15th Malaysian Chess Festival 2018 08/27/2018 - 17:08
Sinquefield Cup Recap – Round 8 08/27/2018 - 16:06
Gharamian and Guichard are the winners at the French Championships 2018 08/27/2018 - 12:59
Sinquefield Cup Recap – Round 7 08/26/2018 - 16:43
Pia Cramling’s tournament 08/25/2018 - 13:33
Garry Kasparov will play in the Champions Showdown Chess 960 08/25/2018 - 13:33
Russian Championship Superfinals Officially Opened in Satka 08/25/2018 - 11:32
First Division of the Top Chess Engine Championship starts 08/24/2018 - 17:25
Francophone Chess Championship 2018 08/24/2018 - 15:21
Sinquefield Cup Recap – Round 5 08/23/2018 - 14:03
Sinquefield Cup Recap – Round 4 08/22/2018 - 08:51
Sinquefield Cup Recap – Round 3 08/21/2018 - 20:44
Russian Championship Superfinals-2018 08/21/2018 - 13:40
Spanish Championship 2018 08/20/2018 - 17:23
Lu Shanglei wins the Fide World Championship Zonal 3.5 China 2018 08/20/2018 - 14:15
3rd Paytakht Cup International Chess Festival 2018 08/20/2018 - 14:15
Sinquefield Cup Round 2 Recap 08/20/2018 - 11:12

Pages