Home

Παρακολουθείστε online την Κυριακή 6 Μαΐου 2018 το απόγευμα, τα αποτελέσματα (και τα στατιστικά) όλων των γύρων του πρωταθλήματος "Άνοιξη 2018" πατώντας εδώ.

Αγωνιστικές διοργανώσεις της ΕΣΣΝΑ για τον Απρίλιο-Ιούνιο 2018, εδώ

Χάλκινη Πανελλήνια Πρωταθλήτρια 2018 (και 1η στην Αττική) στο Πανελλήνιο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα η Μελίνα Αθανασίου (3ο Δημοτικό Σχολείο Κορωπίου). Δείτε τη βαθμολογία για την Ε' τάξη Δημοτικών Σχολείων στο Πανελλήνιο Ατομικό Μαθητικό Πρωτάθλημα 2018  εδώ

Την 2η εβδομάδα του Πάσχα διεξάγονται τα Νεανικά Πρωταθλήματα (προκριματικά). Πληροφορίες στο blog  Για τα Σχολικά και τα Νεανικά Πρωταθλήματα Σκάκι, δείτε τις ανακοινώσεις εδώ.

Ατομικό Μαθητικό Πρωτάθλημα Δημοτικών Σχολείων Κορωπίου 2018 : Δείτε το τελικό δελτίο τύπου, με τα αποτελέσματα αναλυτικά, εδώ

Κυριακή 14 Ιανουαρίου ξεκινά το Διασυλλογικό μας Πρωτάθλημα στην Αττική. Οι αγώνες διεξάγονται κάθε Κυριακή στις έδρες των σωματείων.

Θρίαμβος στην Εθνική Ομάδα Πληροφορικής για τον έφηβο σκακιστή μας Δημήτρη Ιατράκη ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Δείτε το δελτίο τύπου εδώ.

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά Rapid Ιουνίου στον ΣΑΣΚ. Περισσότερα εδώ.

Χρυσή Πανελλήνια Πρωταθλήτρια στα Πανελλήνια Ατομικά Σχολικά Πρωταθλήματα 2017 η Ειρήνη Καραθανάση (Λύκειο). Δείτε και εδώ.

Επισκεφθείτε και το blog του ΣΑΣΚ όπου θα βρείτε πολλά σκακιστικά ενδιαφέροντα που ανανεώνονται συνεχώς !

Νικήτρια στο Χειμερινό Πρωτάθλημα του ΣΑΣΚ, η Ειρήνη Καραθανάση, στη 2η θέση ο Θάνος Αλλαγιάννης και 3ος ο Φώτης Κανελλόπουλος. 1ος έφηβος ο Γιάννης Γιαννακούρας και 1η κοπέλα η Κρυσταλλία Αναστασοπούλου. Λεπτομέρειες εδώ !

 
 

 

 
 

 

Σκακιστικά νέα

19th European Individual Championship 03/15/2018 - 12:54
Baskaran Adhiban the winner of the 2018 GAMMA Reykjavik Open 03/15/2018 - 12:54
Open Iraqi Championship 2018 live 03/15/2018 - 17:56
Interview with David Llada 03/12/2018 - 15:10
Ivan Cheparinov won Bulgarian championship 2018 03/11/2018 - 18:07
Christian Bauer is the winner in Capelle La Grande 2018 03/11/2018 - 18:07
Final 2018 GCT Participants and Playing Schedules (for Paris and Leuven) 03/11/2018 - 18:07
First Friday Masters March 2018 03/09/2018 - 20:20
2018 Berlin Candidates LIVE (blog and updates) 03/09/2018 - 20:20
5th Vugar Gashimov Memorial 2018 03/09/2018 - 20:20
IM Felipe Gallego Alcaraz is the winner at Ferdowsi Cup 2018 03/09/2018 - 15:03
51st Iranian Men Chess Championship-Final 03/08/2018 - 20:37
Candidates Chess 2018 LIVE! 03/08/2018 - 18:34
Christian Bauer, Marcin Krzyzanowski, Jules Moussard are leading after 6 rounds at 34e Open de Cappelle la Grande 03/07/2018 - 19:25
Ballet in honour of Paul Keres 03/06/2018 - 22:15
RCF and Timchenko Foundation start bidding procedure for Russian Superfinals 03/06/2018 - 22:15
FIDE Arbiters’ Seminar in Tokyo, Japan 03/06/2018 - 21:12
Serbian Championship 2018 03/06/2018 - 10:17
Turkish Women’s Championship 2018 03/06/2018 - 10:17
Viswanathan Anand and Sergey Karjakin triumphant at Tal Memorial 03/06/2018 - 06:44
15th Susan Polgar Foundation Girls’ Invitational 03/05/2018 - 05:06
Viswanathan Anand wins Tal Memorial rapid 03/05/2018 - 00:52
Andrey Sumets winner of Rochefort Masters 03/04/2018 - 09:01
Tal Memorial: Anand catches Mamedyarov on top 03/04/2018 - 09:01

Pages